Piliere zdravého životného štýlu

tajomstvo stres zdravie pohoda rovnovaha gemerka
Tajomstvo účinného boja so stresom
13. júna 2019
zdravie mineralka mineralna voda gemerka magnezium
Zdravie ukryté v minerálnej vode
13. júna 2019
Ukázať všetky

Piliere zdravého životného štýlu

piliere zdravie zdravy zivotny styl gemerka rovnovaha stastie zdravie
 
Vedeli ste, že životný štýl ovplyvňuje naše zdravie až z 80-tich percent? Zvyšných necelých 20 percent je daných genetikou, či úrovňou lekárskej starostlivosti. Minerálna voda Gemerka vám prináša niekoľko užitočných rád, ktoré pomôžu vrátiť vášmu telu i duši stratenú rovnováhu.
 

1. Vyvážená životospráva


Kvalitná, pestrá a vyvážená strava. Práve tá pozitívne ovplyvňuje nielen optimálny zdravotný stav, ale dodáva i dostatok energie. Mala by obsahovať množstvo ovocia a zeleniny. Okrem vitamínov je však potrebné do organizmu pravidelne dopĺňať i minerálne látky. Medzi tie, ktoré majú pre ľudský organizmus veľký význam, nesporne patria magnézium a vápnik. Magnézium zmierňuje bolesti hlavy, stavy podráždenia, úzkosti a napätia. Jeho efektívne vstrebávanie zabezpečuje práve vápnik.

Tým najprirodzenejším a najefektívnejším spôsobom prijímania týchto minerálov je ich prijímanie z vody. Práve minerálna voda Gemerka poskytuje zastúpenie týchto životne dôležitých minerálov v optimálnom pomere, ktorý je 1:3 (Mg:Ca).


2. Primeraná fyzická aktivita


Pri pravidelnej fyzickej činnosti naše telo zaplavujú endorfíny, ktoré navodzujú pocit šťastia, pohody a životnej energie. Práve minerály magnézium a vápnik sú mimoriadne dôležité pre tvorbu serotonínu, prezývaného aj „hormón šťastia“.

Po fyzickej námahe je potrebný prísun tekutín s obsahom minerálnych látok, najmä s obsahom magnézia a vápnika.

Či už preferujete v zimnom období aktivity na čerstvom vzduchu, alebo indoorové športy, možností je mnoho. Stačí si vybrať! Tento výber aktivity je potrebné prispôsobiť najmä vašim fyzickým schopnostiam, ale i efektu, ktorý chcete dosiahnuť. Cvičenia zamerané na kardio sú ideálne na znižovanie hmotnosti. Plávanie je mimoriadne vhodné pre spevnenie chrbtice. Zimné športy ako lyžovanie alebo snowboardovanie vám okrem potešenia zo športu navodia i potrebný adrenalín. Bežkovanie zvyšuje kondíciu. Sánkovanie a bobovanie zas prinesie zábavu celej rodine.


3. Pravidelný odpočinok


K zotavovaniu organizmu dochádza počas spánku. Čím väčšia námaha bola vynaložená, tým kvalitnejší odpočinok je potrebný na fyzickú i psychickú regeneráciu organizmu. Potreba spánku je u jednotlivcov individuálna. Väčšina dospelých potrebuje spať denne 6 až 8 hodín.


4. Pozitívny prístup k životu


Psychická pohoda a fyzický stav sú nepochybne navzájom prepojené. Stres predstavuje silný faktor, pôsobiaci na všetky oblasti nášho života. Najúčinnejším spôsobom ako stres eliminovať je pozitívny prístup k životu. Voľnočasové aktivity rozvíjajú našu duchovnú, umeleckú i intelektuálnu stránku. Minerály zas pôsobia na náš organizmus blahodarným - upokojujúcim účinkom. Najmä magnézium pomáha vyrovnať sa s každodennou únavou a stresom, prospieva tiež ku kvalitnému spánku.

Za dodržiavanie zásad zdravého životného štýlu sa vám vaše telo odmení. Nielenže získate telesnú kondíciu a budete sa cítiť menej unavení, ale budete pôsobiť sviežo a zdravo. Doprajte si to najlepšie: životne dôležité minerály, tým najprirodzenejším spôsobom- pitím minerálnej vody Gemerka.