Tajomstvo minerálov: Harmónia tela a mysle

zena beh stastie radost uspech gemerka
10 krokov k pozitívnemu prístupu k životu!
13. júna 2019
naozaj nam pomahaju mineralky_metapic
Ako nám prospievajú minerály obsiahnuté vo vode?
2. marca 2020
Ukázať všetky

Tajomstvo minerálov: Harmónia tela a mysle

zena meditacia voda pokoj rovnovaha gemerka
 
Okrem pravidelného pitného režimu je pre organizmus nevyhnutné dopĺňanie životne dôležitých minerálov. Odhaľte tajomstvo minerálov ukrytých v prírode.
 
Harmónia tela a mysle sa postupne stáva nevyhnutným predpokladom nášho správneho fungovania. Doprajte svojmu telu nevyhnutnú dávku magnézia a vápnika tým najprirodzenejším spôsobom, pitím minerálnej vody Gemerka.


Ideálny pomer minerálov pre vaše zdravie


„Magnézium a vápnik si organizmus nevie sám vyrobiť, a preto ich treba neustále prijímať potravou. Kvalita našej stravy sa však neustále zhoršuje. K poklesu magnézia prispieva nevhodné zloženie stravy, ale aj pokles množstva magnézia v potravinách (napr. v jablku je až o 50 % menej magnézia ako bolo v 60. rokoch!). Nedostatočnému vstrebávaniu magnézia taktiež prispieva nevhodná úprava potravín, ako vyprážanie či konzervácia (napr. úpravou rafinovanej múky sa stratí až 80 % horčíka). Prijaté magnézium však ešte neznamená vstrebané magnézium.

Znižovanie vstrebávania magnézia taktiež ovplyvňuje užívanie liekov a uponáhľaný životný štýl. Stres zvyšuje okamžitú spotrebu magnézia až 20-násobne! Pre efektívne vstrebávanie magnézia je nevyhnutný práve vápnik.“ uvádza Doc. Ing. Pavel Blažíček PhD., Vice prezident Slovenskej spoločnosti klinickej biochémie. „Denne by sme mali potravou prijať 1000 až 1200 mg vápnika a 350 až 400 mg magnézia. V takomto pomere (vápnik:magnézium = 3:1) by sme mali aj tieto dva nepostrádateľné minerály denne prijímať. Tým najprirodzenejším spôsobom prijímania minerálov je pitie minerálnej vody“, dodáva.


Harmónia tela a mysle


Pre nastolenie harmónie tela i mysle je nevyhnutné dopĺňanie minerálnych látok, ktoré pôsobia na náš organizmus blahodarným účinkom. Magnézium zmierňuje bolesti hlavy, stavy podráždenia, úzkosti a poststresového napätia. Niektorí odborníci na výživu dokonca tvrdia, že ľudia, ktorí majú nadmernú chuť na čokoládu, po nej podvedome siahajú práve preto, že obsahuje magnézium.

Upokojujúci účinok, ktorý sa prisudzuje čokoláde, teda v skutočnosti nespôsobuje cukor ani tuk. Nezabúdajte však na skutočnosť, že sladká čokoláda vás nielen upokojí, ale ľahko môže zväčšiť vašu konfekčnú veľkosť. Preto v prípade stresu, smútku, či vnútornej nepohody, radšej siahnite po pohári Gemerky, ktorá nielen zaženie smäd, ale vyváženým pomerom magnézia a kalcia prospeje vášmu organizmu a to bez nepríjemných následkov.