10 krokov k pozitívnemu prístupu k životu!

zdravie mineralka mineralna voda gemerka magnezium
Zdravie ukryté v minerálnej vode
13. júna 2019
zena meditacia voda pokoj rovnovaha gemerka
Tajomstvo minerálov: Harmónia tela a mysle
26. júna 2019
Ukázať všetky

10 krokov k pozitívnemu prístupu k životu!

zena beh stastie radost uspech gemerka
 
Niet pochýb, že kladný pohľad na život je základom zdravia, úspechu, šťastia a spokojnosti. Je však náš postoj to jediné, čo odzrkadľuje to, ako sa cítime?
 
Aké faktory ovplyvňujú naše myslenie a teda i kvalitu nášho života? Prinášame vám 10 zaujímavých informácií, ktoré vás privedú na tú správnu, pozitívnu životnú cestu. Skúste sa inšpirovať aspoň niektorými!


1. Doprajte svojmu telu rovnováhu


Mimoriadne dôležité je počúvať signály vlastného tela. Telo potrebuje rovnováhu a samo si vypýta presne to, čo mu chýba. Naučte sa preto citlivo vnímať, čo vám hovorí. Zamýšľajte sa nad tým, na čo máte chuť, ale i nad tým, čo by ste už robiť nemali.


2. Choroba poukazuje na problém


Každé ochorenie má základ v nás, v našej psychike. Miesto kde vzniká, prejavy aké má, liečba a rekonvalescencia, to všetko poukazuje na určité momenty v našich životoch, pri ktorých je potrebné sa zastaviť a zamyslieť.


3. Buďte šťastní aj vďaka minerálom


Práve minerály pôsobia na náš organizmus blahodarným - upokojujúcim účinkom. Magnézium a vápnik sú mimoriadne dôležité pre tvorbu serotonínu, známeho aj pod názvom „hormón šťastia“. Magnézium navyše pomáha vyrovnať sa s každodennou únavou. Efektívnym spôsobom ako dopriať svojmu telu vzácne minerály môže byť aj Gemeka. Táto minerálna voda obsahuje oba tieto minerály súčasne, čo uľahčuje ich vstrebávanie. Vďaka ideálnemu pomeru 3:1 vám tak Gemerka pomôže zvládať každodenný stres, únavu a vráti vám rovnováhu do života.


4. Milujte svoj vzhľad


Neprestávajte sa o seba starať! Obliekajte sa tak, aby vám to neustále robilo radosť. Upravený vzhľad ocení nielen vaše okolie, ale odzrkadlí sa aj na vašom dobrom pocite a sebavedomí.


5. Obklopujte sa pozitívnymi ľuďmi


Harmónia organizmu je veľmi krehká. Optimálny pomer minerálov v tele nám navodí pocit energie, jej udržiavanie a vynakladanie však závisí aj od nás. a Povedzte stop odčerpávaniu vašej životnej energie! Vyvarujte sa ľudí, plných ľútosti, ktorí vás kontaktujú len v najťažších časoch. Zamyslite sa nad ľuďmi, ktorými sa obklopujete. Je váš vzťah vyrovnaný?


6. Teória pozitívneho myslenia


Teóriu pozitívneho myslenia ovládame všetci. Ak ju však máme aplikovať v živote, je to trochu zložitejšie. Ako na to? Ako by ste porciovali medveďa. Pekne po častiach. Skúste hľadať pozitíva v maličkostiach, všetko sa deje pre niečo a z každej veci sa môžete niečo naučiť.


7. Chváľte sa


Každú minútu urobíte niečo pozitívne, čo vás poháňa dopredu. Množstvo takýchto okamihov však zažijete bez prítomnosti vášho okolia. Toto by vás nemalo odradiť od toho, aby ste sa pochválili sami. Uvedomíte si vlastné klady a zároveň sa tým povzbudíte v ďalších krokoch.


8. Venujte sa tomu, čo vás baví


Jednoduchá teória, o to však ťažšia prax. Len takto však dokážete dlhodobo udržať pozitívne myslenie. Ako trávite čas v práci, aké činnosti vás bavia, aké máte koníčky, s kým sa stretávate, toto všetko je len a len vo vašich rukách. Každý deň je nový začiatok a nová príležitosť byť šťastný. Je to tiež príležitosť spraviť niečo pre svoje telo jednou fľašou Gemerky.


9. Stavajte si vzdušné zámky


Dôležité je pravidelne sa zamyslieť nad tým, čo chcete, aké sú vaše ciele, aké sú vaše sny a túžby. Či už ide o cestovanie do vysnívanej destinácie, realizovanie dávno zabudnutej záľuby, stretnutie s rodinou alebo priateľmi, je len na vás, aby ste tieto ciele odhalili.


10. Plánujte


Keď už vieme, čo chceme dosiahnuť, je nevyhnutné stanoviť si čas realizácie. Už len skutočnosť, že vytúženú vec ideme uskutočniť nás nabíja pozitívnym myslením.


Na záver


Pozitívne myšlienky sa spájajú so zdravým životným štýlom. Ten je kombináciou duševnej i telesnej rovnováhy. Zatiaľ čo v duševnej oblasti je najdôležitejší pozitívny prístup a radosť, v telesnej oblasti je to najmä počúvanie vlastného tela a starostlivosť o zdravie. Objavte tajomstvo minerálov, ukrytých v Gemerke a doprajte svojmu telu presne to, čo potrebuje.